Perkame mišką

Parduodame malkas

Išvežame medieną iš miško

Nuo pat veiklos pradžios užsiimame malkų pardavimu. Malkas vežame ne tik į Radviliškio rajoną, bet ir aplinkinius Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Raseinių ir kitus rajonus.

Turime beržo ir uosio malkų, į mišrias malkas įeina drebulė, alksnis, lazdynas, beržas. Malkas parduodame rąsteliais, kaladėmis ar skaldytas.

Kreipkitės į mus, nes siūlome malkas ištisus metus už GERĄ KAINĄ, visada atvežame sutartu laiku.

  • Kiekiai- 5, 10 arba 30 kubinių metrų

  • Rąsteliais (3 m), kaladėmis, skaldytos

Transportas

1_andmajus.lt

5 kub. m. malkų vežame su savyvarčiais Pežo Boxer ar Renault Master.

pervezimai1_andmajus.lt

10 kub. m. malkų vežame su MAN sunkvežimiais.

krovinys_antras_andmajus.lt

30 kub. m. malkų vežame su miškovežiu.

Kokias malkas pasirinkti?

Kurui naudokite tik kokybiškas, gerai išdžiovintas malkas. Viena iš malkų savybių, į kurią verta atkreipti dėmesį, yra malkų tankis. Didelio tankumo mediena gali išskirti didesnį šilumos kiekį nei mažo tankumo. Todėl jos yra tinkamesnės naudojimui, nei dažniausiai siūlomos pigios, bet menkavertės medienos malkos. Dideliu tankiu pasižymi ąžuolo, beržo, uosio, buko malkos.

Kita svarbi savybė yra malkų kaitrumas arba kaloringumas. Tai fizikinis dydis, nurodantis kokį energijos (šilumos) kiekį išskirs tam tikras sudegintų malkų kiekis.

Pagal kaitrumą, malkos skiriamos į kaitrumo grupes:
1 KAITRUMO GRUPĖ: uosis, ąžuolas, beržas, klevas, skroblas, guoba;
2 KAITRUMO GRUPĖ: pušis, juodalksnis, blindė;
3 KAITRUMO GRUPĖ: eglė, liepą, drebulė, gluosnis, tuopa, baltalksnis.

Griežtai nepatartina vietoj kuro naudoti apdirbtą medieną, t.y. impregnuotas lentas, dažytą medieną, paletes, baldų dalis ir pan. Tokia mediena apdirbta naudojant chemines medžiagas, kurios degdamos išskiria nuodingas medžiagas.

Beržo mediena yra puikus kuras, jo kaitrumo grupė- I. Todėl beržinės malkos ypač populiarios ir perkamos ištisus metus.  Beržo medienos tankis siekia 0,65 kg/dm²,  ji pasižymi dideliu kaloringumu (2000 – 2500 kcal.).

Beržinėmis malkomis galima kūrenti pečius, židinius bei įvairaus galingumo kieto kuro katilus.


berzas

Uosinės malkos yra kaitrios ir priklauso I kaitrumo grupei. Jų medienos tankis yra 0,75 kg/dm², kaloringumas 2000 – 2500 kcal. Uosinės malkos tinka naudoti katilams, krosnims ir židiniams.


uosis

Ąžuolinės malkos yra ypatingai kaitrios, todėl priklauso I kaitrumo grupei. Ąžiolo tankis yra 0,69 kg/dm², o kaloringumas 2000 – 2500 kcal. Ąžuolinės malkos, palyginus su kitomis malkomis, ilgai džiūsta ir netinka koklinėms krosnims.

Tačiau ąžuolas- brangi malka, todėl lietuviai dažnai ieško pigesnio kuro.

azuolas

Drebulinės malkos priklauso III kaitrumo grupei. Medienos tankis yra 0,51 kg/dm², kaloringumas 1500 – 1700 kcal. Drebulinių malkų išskiriama šiluma nelabai kaitri, tačiau gera žinia ta, kad naudojant drebulines malkas reikia rečiau valyti dūmtraukį.

drebule

Eglė- nepakankamai kaitri mediena, todėl ji tinkama daugiau degimui palaikyti nei greitam įkūrimui. Eglės malkos tinkamos  esant dideliems šalčiams, nes jos gali degti labai ilgai.

Eglinė mediena priklauso III kaitrumo grupei. Medienos tankis yra 0,45 kg/dm², kaloringumas 1500 – 1700 kcal. Eglinės malkos patartina naudoti tiems, kas kūrena anglimi. Jos yra sakingos, todėl lengvai užsidega, tačiau spragsi. Būtent todėl eglinės malkos netinka atviriems židiniams.


egle

Pušis- labai greitai užsideganti ir, deja, greitai sudeganti mediena. Dėl to ji ideali prakuroms, bet ne nuolatiniam kūrenimui. Beje, pušyje gausu dervų ir sakų, dėl to kaminuose ir katile gali kauptis suodžiai.

Ši mediena yra II kaitrumo grupės. Medienos tankis yra 0,56 kg/dm². Kaloringumas 1800 – 2000 kcal.  Pušinės malkos lengvai užsidega, šiek tiek spragsi, yra sakingos, turi specifinį, malonų kvapą. Tinka visiems uždariems kūrenimo įrenginiams, tačiau nerekomenduojama židiniams su stiklinėmis durelėmis.


pusis

Juodalksnio mediena priskiriama II kaitrumo grupei. Medienos tankis 0,59 kg/dm². Kaloringumas 1800 – 2000 kcal. Juodalksnio malkos panašios į alksnines tik pasiekia didesnį kaitrumą. Iš visų medžių juodalksnis geriausiai tinkantis maisto rūkymui. Prilygsta beržo kaitrumui, pasižymi mažu suodžių išsiskyrimu ir greitu džiuvimu.


juodalksnis

Susisiekite su mumis 24/7

 +370 606 78072

arba